CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıl dönümü kutlama töreni bugün ilçemiz Cumhuriyet meydanında gerçekleşti.
Tören; Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Sabri DEMİR ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Hasan YAPAKÇI'nın öğrencilerin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlaması ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK'ın günün anlam ve önemi belirten konuşması,şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve ilçemiz genelinde Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesi ile devam edip, geçit töreni ile son buldu.
Törenin ardından; Dz.Bnb.Emek Utku DOĞAN ve Dz. Yzb. Ersan Bostancı Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Hasan YAPAKÇI'yı makamında ziyaret ettiler.
Ardından; Protokol üyeleri TCG AYVALIK Mayın Avlama Gemisini Ziyaret ettiler.

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen; Bayrak ve Cumhuriyet yürüyüşü büyük coşku ile gerçekleşti.
Yürüyüş; İlçemiz Öğretmenevi önünden Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde başlayarak, ilçemiz Cumhuriyet meydanında son buldu.
Yürüyüşe; Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Hasan YAPAKÇI, Erdek İlçe Emniyet Müdürü Sn. Mehmet ÇATAK, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

HİZMETLERİMİZ

SOSYAL MEDYA