30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü ilçemiz Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören ile kutlandı. Tören öncesinde TCG AKÇAKOCA Komutanı Dz. Bnb. Gökmen GÜNDOĞDU, TCG AKÇAKOCA B.Ç Dz. Bnb. Ufuk ŞENGEZ, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI'yı makamında ziyaret etti. 
Ziyaretin ardından, protokol üyeleri, İlçemiz Kaymakamlığında düzenlenen bayramlaşmaya geçti. 
Törene; Erdek Kaymakamı Sn. Ekrem ÇALIK, Garnizon Komutanı Dnz. Albay Ateş KALKAN, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Sefa ARSLAN, Erdek İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Volkan KOCATÜRK, Erdek İlçe Emniyet Müdürü Mehmet ÇATAK, Cumhuriyet Halk Partisi 1. Ve 2. Dönem Milletvekili Sn. Hasan Tahsin UZUN, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması, ilçemiz Nerime Yüksel Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu folklor gösterisi ile devam etti. İlçemizde düzenlenen 30 Ağustos kutlama programı, geçit töreni ile son buldu. 
Törenin ardından; Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz. Alb. Ateş KALKAN, protokol üyelerini TCG AKÇAKOCA ( M - 268 ) gemisinde ağırladı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ

İlçemizde 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında; Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen, Erdek Cumhuriyet bandosu eşliğinde gerçekleşen Fener Alayı yürüyüşü coşku ile geçti.
7'den 70'e herkes Türk bayrakları ile marşlar söyledi.

Hizmetlerimiz

Sosyal Medya