30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı,Türk Milletinin hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya göstermiş olduğu bir zaferdir.
Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 95. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, ve şükranla anıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; Saygı değer Erdek’li hemşerilerimin ve aziz Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.
Mimar Hüseyin SARI
Erdek Belediye Başkanı

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü ilçemiz Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören ile kutlandı.
Törene; Erdek Kaymakamı Sn. Hasan ERKAL, Garnizon Komutanı Dnz. Albay Ateş KALKAN, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, Erdek İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Volkan KOCATÜRK, Erdek İlçe Emniyet Müdürü Mehmet ÇATAK, Belediye Meclis Üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.
Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Protokol heyetinin vatandaşların Zafer Bayramını kutlamasının ardından Garnizon Komutanı Dnz. Albay Ateş KALKAN günün anlam ve önemini belirten konuşması gerçekleşti.
30 Ağustos askeri tören kıtasının protokol heyetini selamlamasının ardından, İlçemiz Kaymakamı Sn. Hasan ERKAL, Kaymakamlık makamında kutlamaları kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle düzenlenen Fener Alayı yürüyüşü büyük coşku ile gerçekleşti.
Yürüyüş; Ali Haydar SARI sahil bandından bando eşliğinde başlayarak, ilçemiz Cumhuriyet meydanında son buldu.
Yürüyüşe; Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin SARI, Erdek Ticaret Odası Başkanı Sn. Özlem SARI, CHP Erdek İlçe Başkanı Sn. Metin UYSAL, Atatürkçü Düşünce Derneği, Erdek Riders Motor Kulübü ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sn. Zafer FİLİZ günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Andımızın okunmasının ardından, Fener Alayı yürüyüşü son buldu.

Hizmetlerimiz

Sosyal Medya