İLÇEMİZDE ORMANLIK ALANLARA GİRİŞ YASAKLANMIŞTIR

İLÇEMİZDE ORMANLIK ALANLARA GİRİŞ YASAKLANMIŞTIR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmini raporlarına göre önümüzdeki günlerde ülkemiz genelinde sıcaklık değerlerinde artış görülecektir.

Bu kapsamda; Ülkemizde artış gösteren orman yangınları göz önünde bulundurarak, olağanüstü hava halleri nedeniyle veya mevsimsel ve insani faktörlere dayalı olarak orman yangınlarının daha da artabileceği değerlendirililerek;

* Mesire yerleri ile tabiat parklarının dışında ormanlara giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır. Orman alanları içerisinde (yetkili kurumlarca belirlenmiş tescilli piknik ve mesire alanları hariç) mangal/semaver/ateş yakılmasına müsaade edilmeyecektir.

* Avcı ve çobanların ateş yakmasının önlenmesi için ormanlara giriş çıkış yasağı uygulanacak ve kontrolü Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü personelleri ile Jandarma Komutanlığı personellerince sağlanacaktır.

* Belirlenen mesire alanlarında 31. 10. 2021 tarihine kadar mangal, semaver ve ateş yakılmasına saat 20:00'den itibaren müsade edilmeyecektir.

* Başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere, anız veya bitki örtüsü (tarla, bağ, bahçe ve zeytinlik artığı ot, dal vb.) yakılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

* Yapılacak denetimlerde tespit edilen aykırılıklar karşısında ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda kurallara uymayanlara gerekli adli ve idari işlemler uygulanacaktır.

Tüm halkımıza ve misafirlerimize önemle duyurulur.

Hizmetlerimiz

Sosyal Medya